Košice európske hlavné mesto kultúry 2013

17.01.2013 11:30

                

 

Na začiatku bol projekt Interface 2013, vďaka ktorému získali Košice v roku 2008 titul EURÓPSKE HLAVNÉ MESTO KULTÚRY. Dnes je mesto oficiálnym nositeľom tohto prestížneho titulu, a preto sa naň obracia pozornosť nielen domácich, ale aj zahraničných záujemcov o kultúru.


Projekt EURÓPSKE HLAVNÉ MESTO KULTÚRY štartuje 19. a 20. januára 2013 Otváracím ceremoniálom. Pre Košičanov a návštevníkov mesta je vstupou bránou do roku plného hudby. Klasika, džez, pop, rock, alternatívna a medzižánrové spojenia sľubujú 12 mesiacov nezabudnuteľných zážitkov.


Dominantným zámerom Košického samosprávneho kraja v projekte EHMK je program Terra Incognita - Krajina nespoznaná. Prostredníctvom projetku chce regionálna správa, jej kultúrne inštitúcie a domáci podnikatelia ponúknuť domácim aj zahraničným návštevníkom možnosti na spoznávanie, objavovanie a zážitky. Terra Incognita nie je jednorázový projekt, avšak dlhodobý program KSK zameraný na rozvoj kultúrno-poznávacieho turizmu, ale aj na zveľadenie drobnej infraštruktúry v regióne a kvalitnejšie služby.

(zdroj: ZAJTRAJŠIE NOVINY, Ročník II. č.1, vydanie 14. január 2013)

 

 

DÁVAME VÁM DO POZORNOSTI STRÁNKU  S KOMPLETNÝM PROGRAMOM V RÁMCI PROJEKTU EHMK 2013

 https://oc.kosice2013.sk/program/
 
PREČÍTAJTE SI AJ

www.zajtrajsienoviny.sk